LG Displej snižuje investiční plány

Nepříznivý vývoj tohoto směru podtrhuje pro tvůrce elektroniky i další společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd, která také snížila odhady svých příjmu a investic. LG uvedlo, že od plánovaného roku 2020 sníží investice o 3 biliony wonů (2,7 miliardy dolarů), aniž by odhalila své předchozí nebo celkové cíle. Také varovala, že by mohla přizpůsobit výrobu v Jižní Koreji a Číně v reakci na spory mezi Washingtonem a Pekingem.
hodiny a datum na mobilu.jpg
Snížení investic by mělo vliv na urychlení přesunu zaměření z obchodního centra LG s tekutými krystali (LCD) na diody nové generace organických světelných diod (OLED). Plány na investice zhruba 20 bilionů wonů do panelů OLED do roku 2020 však zůstaly beze změny, což znamená, že škrty připadnou ve velké míře především na displeje LCD.
Vývoj OLED panelů zatím pro společnost LG nepřinesl zisk, ale ve zprávě uvedla, že byly pozitivní zisky v minulém čtvrtletí. Investovat bude primárně do využití technologie OLED na velkých televizních obrazovkách. Tradiční byznys s LCD panely se tak mění a i když analytici odhadují, že tvoři více než 90% prodejů, výrobci bojují s klesajícími cenami a navyšováním kapacit u čínských výrobců. Podle jihokorejské vlády klesly ceny 50 palcových panelů v květnu o 38 procent oproti stejnému měsíci v loňském roce. LCD průmysl je totiž v současnosti považován za přežitek a LG se tak bude soustředit na zmíněnou OLED technologii.
prohlížení eshopu.jpg
Provozní ztráta byla zaznamenána na částce 228 miliard wonů (202,1 milionu dolarů), která byla sražena poklesem cen panelů. Výnose za dubnové a červnové čtvrtletí poklesly o 15 procent oproti předchozímu roku na 5,6 bilionu wonů. Čína však nedávno schválila společný podnik divize LG, provozující novou továrnu na OLED, neboť se snaží začlenit do výrobního procesu ve vztahu k čínským výrobcům. Po zveřejnění výnosů se podíly LG Display zvýšily o 0,2%.

LG Displej snižuje investiční plány
4.3 (86.67%)6